3 znaky toxických lidí, kteří z ostatních vysávají energii: Přerušte s nimi kontakt!

Někdy se v životě setkáme s člověkem, kterému bychom se raději vyhnuli. Celou dobu stráví tlacháním o sobě a nebo neustalým stěžováním si. Někdy může být ale složité s takovým člověkem přerušit kontakt a to obzvláště pokud se jedná o člověka z naší rodiny s kterým se musíme vídat každý den.

V dnešním článku si ukážeme několik znaků toxických lidi, kteří jen vysávají energii ze svého okolí a možná v nich poznáte někoho koho už dobře znáte. Ukážeme si i několik tipů jak s takovým člověkem jednat.

  1. Kritika druhých lidi
    Takový člověk vás bude neustále kritizovat a neustále hledat chyby namísto toho, aby vás pochválil za to co se vám už povedlo. Na odůvodněné kritice člověka, který se vám snaží pomoc není nic špatného ale to bohužel není tento případ.
  2. Sobec
    Všechno dělá jen proto, aby on sám získal nějaký prospěch ani ho nenapadne pomyslet na ostatní. Druhým lidem pomáhá jen tehdy, pokud z toho má nějaký osobní prospěch. Nezištná pomoc druhým lidem mu nic neříká.
  3. Náladovost
    Často mění své názory z hodiny na hodinu a během pár minut se z něj může stát úplně jiný člověk. Nejdříve vás chválí, skládá vám jeden kompliment za druhým a pak z ničeho nic se z něj stanou protivný a odtažití člověk.

Jak s nimi jednat?
Naučte se je ignorovat a pokud se jim nemůžete vyhnout a musíte se s nimi osobně setkat, tak alespoň nereagujte na jejich neustále stěžovaní. Časem je to přestane bavit. Když se jedná o rodinného příslušníka, tak je dobré si s ním jeho postoj probrat a zjistit proč se chová, tak jak se chová. Možná se jen cítí osamocen a tímhle způsobem se dožaduje pozornosti.

Další možností je na jejich neustále stěžovaní reagovat vtipnou poznámkou. Takový člověk pak zjistí, že jeho problémy neberete vážně a nezajímají vás a nechá vás být. Vždy se snažte měnit téma debaty a odvádět pozornost od jejich stěžovaní. Naučte se negativně smýšlejícím lidem říkat ne a nikdy si nechte zkazit náladu.