4 způsoby, kterými manžel ničí manželství bez toho, aniž by o tom věděl

V dnešní době se bohužel čím dál tím více manželů rozchází. Vydrží spolu několik let a pak jim dojde, že jejich vztah už nikam nevede, nebo pokud mají děti, tak spolu zůstávají jen kvůli nim. Kde nastane ta chyba? Kde vznikne ta hlavní příčina, kvůli které už spolu manželé nechtějí být?

Důvodů může být opravdu spousta – nedostatečná komunikace mezi partnery, nevěra či nepřijetí ze strany rodiny. My se ale v dnešním článku zaměříme na způsoby, kterými právě manžel dost často ničí společný vztah, bez toho aniž by si to uvědomoval. Možná v určitých vlastnostech někoho poznáte.

  1. Neustálá kritika manželky

Na konstruktivní a věcné kritice, není vůbec nic špatného a určitě má ve vztahu své místo Když ale muž začne ženu kritizovat neustále a hledá si sebemenší záminku proto, aby ji mohl vynadat, tak je to špatně. Kritika pak není konstruktivní ale spíše destruktivní. Muž tak nevědomě ničí manželství a obrací manželku proti sobě. Je jen otázka času, než pohár trpělivosti ženy přeteče.

2. Nevěnuje ženě pozornost

Žena si v manželství vyžaduje stejnou dávku pozornosti, jako na začátku vztahu. Musí u muže vidět snahu. Muž ale dost často, začíná brát manželku jako samozřejmost a už jí nevěnuje pozornost, kterou jí dříve věnoval. Každý den, by muž měl dát najevo ženě, že jí stále miluje jako na začátku jejich společného vztahu, když se do sebe poprvé zamilovaly.

3. Nedostatek chvály

Tento bod úzce souvisí s prvním bodem. Když muž začíná ženu kritizovat, tak je velmi pravděpodobné že jí zapomíná i chválit. Pochvalte své ženě jídlo, nové šaty nebo nový účes. Je to maličkost, která je ve spolčeném soužití manželů, tak moc důležitá a právě proto, že jde o maličkost, tak na ní spousta mužů zapomíná a pak se diví, proč má manželka zase špatnou náladu.

4. Zapomíná na romantiku

Když jsou spolu manželé už několik let a mají spolu děti, tak je bohužel romantika jednou z prvních věcí, které se často vytrácí. Přitom tomu tak nemusí být. Donést své manželce květiny, bonboniéry či náhrdelník, to není nic těžkého. Vůbec nevadí, že právě nemá narozeniny či svátek. Muž přeci nemusí mít důvod k tomu, aby ženě ukázal, že jí má stále rád i když jsou spolu už přes 10 let.