5 znaků jak poznat toxické lidi, kteří si na vše stěžují! Přerušte s nimi kontakt a uleví se vám!

Nikdo z nás určitě není dokonalý. Nikdo z nás nežije dokonalý život. To ale neznamená, že bychom si měli na vše stěžovat a házet vinu na ostatní. V živote jste určitě takových lidi, kteří si stále stěžují potkaly mnoho. Někdy bohužel musíme ustoupit a takového člověka v našem životě snášet.

Kolik takového toxické chovaní jsme však ochotni snášet? Neustále poslouchaní stížnosti od takového člověka nás stojí spoustu energie. Musíme si uvědomit, že náš čas a energie jsou velmi cenné a proto si je nesmíme nechat od takových lidi brát. Když s nimi přerušíte kontakt, tak uvidíte, že se vám uleví.

 1. Soudí všechny lidi ve svém okolí
  Neustále hází špínu na ostatní a kritizuje je ale ve svém vlastním životě má té špíny nejvíce. Ve vlastním životě neví jak dál ale přesto rádi všem, jak by měli žit. Vždy vás kritizuje a jen málokdy vás pochválí. Navíc před vámi pomlouvá a soudí všechny vaše přátele.
 2. Nepřizná svou vlastní chybu
  Vinu svádí na ostatní a není schopen si přiznat své vlastní nedostatky. Věří, že se proti němu všichni spikli a každého podezřívá z toho, že mu chce ublížit. Někdy se může stát, že se ohradí i proti vám a to obzvláště tehdy, když se mu snažíte pomoc. Nikdy ho nepřesvědčíte, že by chyba mohla být v něm.
 3. Sobectví
  Všechno dělá jenom pro svůj vlastní prospěch. Snaží se využívat ostatní a proto je často žádá o pomoc a staví se do role oběti. Na pomoci samozřejmě není nic špatného ale jedná se opravdu o pomoc, když se druhý člověk snaží využít vaší dobré povahy? Takový člověk, který myslí jenom na sebe vám pomůže jen málokdy.
 4. Miluje hádky
  V každé situace hledá způsob, jak by se mohl s někým pohádat a ukázat mu, že on má pravdu. Hádku s takovým člověkem nikdy nemůžete vyhrát, proto je lepší ho brát s rezervou a na jeho provokativní chovaní raději nereagovat.
 5. Nemá chuť se změnit
  Pokud se mu budete snažit domluvit, tak velmi narazíte. Kdyby se chtěl doopravdy změnit, tak by musel přiznat vlastní chybu a to nikdy neudělá. Když mu ukážete příklady lidi, kteří se dokázali s nepřízní osudu poprat, tak si vždy najde nějakou výmluvu. Velmi často se můžeme snažit sebe víc ale on své chovaní stejně nezmění.