Lidé s modrýma očima se chovají sobecky a ti s hnědýma jsou arogantní – charakteristika lidí podle barvy očí!

Někdy se může stát, že druhého člověka prokoukneme na první pohled a dost často za to mohou právě oči. Říká se, že oči jsou oknem do duše a opravdu tomu tak v některých případech bývá. Občas se může dokonce stát, že se podíváme do očí někomu blízkému a poznáme zda nám lže nebo mluví pravdu.

Barva našich očí má s naší osobností mnohem věcí společného než si myslíme. Podle výzkumu, který na 428 dobrovolnicích provedly na švédské Örebro University má naše povaha opravdu hodně společného s barvou oči. V dnešnímu článku si ukážeme charakteristiku lidi podle barvy oči.

Modré oči
Ten kdo má modré oči má cílevědomou povahu a je velmi fyzický nadaný. Často jsou tihle lidé stydliví a proto, aby se vedle vás cítili dobře vás musejí lépe poznat. Někdy bývají také sobečtí a když se jim něco nelíbí, tak se dokáže pořádně ozvat. V životě jsou opatrní a zdrženliví. Od narození jsou také odolní vůči emoční bolesti a snadněji snášejí smutek.

Hnědé oči
Lidé, kteří se narodily s hnědýma očima jsou velmi inteligentní ale díky své inteligenci se někdy chovají hrubě a nedokáží odhadnout co si mohou dovolit a co už ne. Mají opravdu vysoké sebevědomí a ve svých cílech jsou vážně vytrvalí. Dokáží se vždy nadchnout pro věc, která je právě zajímá.  

Zelené oči
Lidé, kteří mají zelené oči bývají v mnoha případech velmi pohlední. Milují samotu a tak je pro ně snadné nebýt ve vztahu. V mnoha situacích volí raději chvíli o samotě než večeři s přáteli nebo rodinnou oslavu. Mají rádi svůj vlastní klid a ticho. Někdy se také mohou chovat nepředvídatelně.

Šedé oči

Velice neobvyklá barva oči ale i přesto se najdou lidé, kteří jí mají. Lidé s šedou barvou oči jsou často velmi náladoví. V každé situaci se dokáží přizpůsobit a změnit své chovaní, tak aby situaci zvládly. Změna je jejich přirozenost. Jen málokdy se dívají do minulosti. Dokáží skvělé maskovat své pocity a až příliš se starají o to co si o nich ostatní myslí.