Máte rádi samotu a přemýšlíte nad věcmi do hloubky? 5 znaků, že jste možná stará duše

Přijdete si ve světe někdy osamělí? Zdá se vám, že jste duševně vyspělejší než ostatní? Pak možná patříte mezi staré duše. Pro starou duši je velmi složité najít své místo ve světě. Přijde jí, že vlastně nikam nezapadá a nepatří. Takový člověk má problém důvěřovat ostatním lidem.

Zajímá se o jiné věci, má velmi bujnou fantazii a proto se často schovává před venkovním hlukem. Raději si doma čte svoji oblíbenou knihu, než aby šel na hlučný večírek. Má rád svůj klid a ticho. Poznáváte se v některých rysech? V dnešním článku vám ukážeme 5 znaků, že jste možná stará duše.

 1. Rádi trávíte čas o samotě
  Máte často pocit, že vám ostatní nerozumí. Navíc vám často dělá problém zapadnout do kolektivu. Lépe se cítíte se staršími lidmi, kteří už chápou co od života chtějí. Nejraději však trávíte čas o samotě. Samota vám nedělá problém a jste na ní zvyklí.
 2. Máte pocit, že existuje něco víc
  Uvědomujete si, že v životě neexistují jen materiální věci a často v životě hledáte ten opravdový smysl. Pokud vás potká nějaký problém, tak jste schopni ho zvládat mnohem lépe než ostatní lidé, protože chápete že každý problém je jen dočasný.

 3. Máte silnou intuici
  Když vám někdo lže, dokážete to snadno odhalit. Navíc dokážete předvídat chovaní druhých lidí. Někdy jste sami překvapeni tím, jak moc velkou pravdu jste měli. Tahle vlastnost vám však braní někomu opravdu uvěřit.
 4. Rádi vedete hluboké konverzace
  Neradi mluvíte o povrchních věcech a raději vedete hluboké konverzace o důležitých tématech, které vás doopravdy zajímají. Povídat si hodiny o tom co dávali včera v televizi, nebo pomlouvat ostatní – tak to vás prostě nezajímá.
 5. Víte co od života chcete
  Máte v životě jasné stanovené cíle a jdete si tvrdě za nimi. Už jste pochopili co od života chcete a nenecháte si od nikoho rozkazovat, jak byste se měli chovat, díky tomu se často dostáváte do konfliktu s lidmi, kteří by vám chtěli vnutit jejich pohled na svět.