Podle studie se babičky, které pravidelně tráví čas s vnoučaty dožívají vyššího věku!

Dost často prarodiče říkají, že čas strávený s vnoučaty na ně má blahodárný vliv a vždy když odcházejí domů, tak jsou plní energie a mají chuť do života. Vnoučata jim zlepšují náladu a proto jsou rádi za každou chvíli, kterou s nimi mohou strávit. Nyní vědci přišli na to, že vnoučata mají na svoje prarodiče opravdu blahodárný vliv.

Někdy je to právě čas strávený s vnoučaty, který dokáže přeměnit špatný den na dobrý a vykouzlit na obličeji prarodičů úsměv. Nyní má tohle tvrzení i věděcký základ, protože podle studie z časopisu Evolution and Human Behavior, tomu tak doopravdy je.

Studie byla prováděna v Berlíne na 500 prarodičích, kterým bylo více než 70 let. Během studie se přišlo na opravdu zajímavá zjištění. Jedním z nich je, že prarodiče, kteří se pravidelně vídají se svými vnoučaty žijí až o 10 let déle. Ukázalo se také, že prarodiče byly nejen šťastnější ale i mnohem více fyzicky aktivní.

Musíme ale dodat, že studie byla prováděna u prarodičů, kteří se vídají se svými vnoučaty zhruba jednou týdně, nikoliv u prarodičů, kteří se s nimi setkávají každý den, nebo u těch, kteří musely kvůli špatnému rodinnému zázemí převzít plnou výchovu svých vnoučat a vychovávají je úplně sami.

Nyní tedy můžeme vidět, že i podle vědců je dobré trávit čas vnoučaty ale také můžeme vidět, že by se nic nemělo přehánět a prarodiče by měli trávit čas s vnoučaty dobrovolně a protože samí chtějí, nikoliv z povinnosti, protože je nemá zrovna kdo hlídat. Je opravdu úžasné, že jen několik hodin týdně strávených s vnoučaty, může udělat tak velký rozdíl.