Překvapivé důvody proč je druhé manželství lepší než to první

V dnešní době, kdy se rozvadí čím dál tím více lidí, není druhé manželství ničím neobvyklým. Spousta lidí pak bývá v druhém manželství mnohem spokojenější než v tom prvním! Čím to je? Oba manželé už totiž zažili zklamaní a vědí že na vztahu je potřeba pracovat.

Zklamaní v lásce je naučilo že vztah je něco na čem se musí vzájemně a dlouhodobě pracovat. V dnešním článku Vám ukážeme několik důvodů proč je druhé manželství lepší než to první.

1. Mnohem lépe se poznáte

První rozvod bývá dost často velmi náročný z psychologického hlediska a mnoho lidi ten tlak jednoduše nemůže vydržet a tak se obrací na pomoc k psychologovi, na tom není vůbec nic špatného. Po terapii už se člověk mnohem lépe zná a víc od života chce a nový vztah začít s čistým štítem. Nový manželé spolu dokáží mnohem lépe komunikovat a poznají se tak lépe, než v prvním manželství.

2. Poznáte hodnotu času

V manželství už dominují spíše hluboké emoce a pokora, protože víte jaké je to zažít těžký rozvod. Vážíte si tak každé společné chvíle, už totiž víte že všechno to hezké může jednou skončit. Jste vděčná za každou společnou chvíli a svého manžela si velmi vážíte.

3. Chyby vás naučili být více tolerantní

Když začínáte druhé manželství, tak už víte co od manželství můžete čekat. Vaše očekávaní se změnila a dokáže být více tolerantní a chápat chovaní svého manžela. Už víte že je lepší naslouchat, než se zbytečné hádat. Společná komunikace dokáže zabránit spoustě hádkám.

4. Jste naladěni na stejné vlně

V druhém manželství je Vám oběma jasné, že pokud chcete mít klidný a harmonický vztah, tak na něm musíte společně pracovat. Vztah může být dlouhodobě úspěšný jen pokud do něj vkládáte společnou energii a dostatečně spolupracujete. Oba už víte, jak moc důležitá jsou pozornost, porozumění a láska.