Překvapivé důvody proč je pro chytré lidi, tak těžké být v životě šťastný

Inteligence je určitě úžasná vlastnost ale bohužel někdy může přinést i spoustu problémů. Velmi inteligentní lidé mají ve svém životě tendenci všechno analyzovat až do úplného vyčerpaní. Vždy než se o něčem rozhodnou, musí si v hlavě zvážit všechny klady a zápory. 

Tihle lidé mají také často tendence tíhnout k depresivním stavům. V dnešním článku si společně ukážeme 4 překvapivé důvody proč je pro inteligentní lidi být šťastný. Možná se v nějakém z nich poznáte.

  1. Mají svou laťku až příliš vysoko

Mířit v životě vysoko – na tom není nic špatného, inteligentní člověk má ale až příliš vysoká očekávaní a často jde až za hranici svých možnosti. Tahle cesta nevede ke šťastnému a naplněnému životu ale spíše k vyčerpaní. Inteligentní člověk se bojí že když se uvolní a smíří se s přítomným okamžikem, tak se stane něco špatného. Někdy může být řešením zpomalit své tempo a dát si na své cíle více času. Pořád můžete mířit na vysoké cíle ale nemusíte na sebe být tak přísní.

2. Neustále se snaží ve všem najít význam

Inteligentní lidé mají spoustu vědomostí a neustále nad vším přemýšlejí a snaží se ve všem najít nějaký význam. Bohužel jim ale uniká přímo před očima jedna věc – přítomný okamžik. Někdy je nejlepším řešením Vašich problému přestat všechno řešit a jen chvíli být. Užít si příjemné chvíle s rodinou a nechat věci plynout. Mysl se snaží neustále hodnotit přítomný okamžik a hledat v něm co si vyššího. Přitom vše co ke štěstí potřebujete je přítomný okamžik.

3. Jsou sami se sebou neustále nespokojeni

Bohužel ta samá akce ne vždy vede ke stejnému výsledku. Do hry vstupuje příliš mnoho faktorů nad kterými nemáme žádnou kontrolu. Inteligentní lidé bohužel věří že všechno svojí sílou překonají a když se tak nestane jsou pak velmi zklamaní. Propukají u nich deprese a pocity méněcennosti. Inteligentní lidé mají relativně velmi malé sebevědomí. Důvodem je přílišná sebekritika neustále hodnocení svého vlastního chovaní. Každý z nás má nějaké nedostatky a pokud je nemůžete změnit, tak je lepší přestat se trápit a přijmout je.

4. Jen málokdo jim dokáže opravdu porozumět

Dlouho nám trvá než přijdeme na to že největším zdrojem štěstí v životě jsou právě lidské vztahy a k nim jistě patří komunikace. Vždy, když se inteligentní člověk snaží sdílet své pocity s ostatními lidmi, tak ho čeká jen zklamaní. Ostatní lidé si totiž myslí, že přehání a měl by být šťastný za dary, které mu jeho život poskytl ale i člověk s nejvyšší inteligencí potřebuje někoho kdo by mu porozuměl a pomohl. Chytrý člověk s sebou nese v životě velké břímě a někdy je lepší, když ho nemusí tahat sám. Bohužel je pro něj velice obtížné najít životního partnera, který by jeho povaze porozuměl.