Překvapivý důvod proč si své sny a cíle nechat pro sebe – 4 věci o kterých je lepší ostatním nikdy neříkat!

Určitě jste v životě potkaly lid, kteří více mluví než konají. Takový člověk má spoustu plánů a cílů ale většinou žádný ze svých plánů nedotáhne do konce. Během naší cesty životem až příliš pozdě přicházíme na to, že existují věci, které je lepší si nechat pro sebe a nemluvit o nich před ostatními.

Často totiž, můžeme prozradit něco, co jsme vlastně ani nikomu říkat nechtěly. Už se vám někdy stalo, že jste někomu prozradily vaší novou známost a najednou to věděl každý? Určitě jste si potom říkaly, že jste raději nikomu nic neměly říkat. V dnešním článku si představím několik věcí o kterých je lepší mlčet a říkat je jen svým nejbližším.

Sny
Řekli jste někdy někomu o čem sníte? Jaká byla jeho reakce? Často se stává, že když se někomu svěříme se svým snem, tak namísto podpory se dočkáme odsuzovaní a posměšků. Poté začínáme pochybovat jestli na splnění snů vůbec máme a ze snu stává jen nesplnitelný cíl. Jen málokdo dokáže tlaku okolí odolat a proto je lepší o svých snech a cílech nemluvit a nechávat si je pro sebe, dokud se nesplní.

Finančí sitauci
Do toho kolik vyděláváte a za co utrácíte nikomu nic není. Jsou to právě peníze, které často rozdělují dobrá přátelství a vytvářejí problémy v rodině, proto je mnohem lepší nechávat si svojí finanční situaci pro sebe a nikomu ji nesdělovat.

Problémy ve vztazích a rodině
Máte problémy v rodině či vztahu? Tak o takových problémech s ostatními lidmi raději nemluvte. Vždy je lepší problémy řešit za zavřenými dveřmi a v klidu než před ostatními. Často se totiž můžete stát terčem pomluv a lidem vám v mnoha situacích chtějí spíše uškodit než poradit.

Pomoc druhým
Dobré skutky je dobré si nechávat pro sebe je totiž důležité, aby si člověk vždy udržel pokoru. Možná se vám v životě dařilo a nyní můžete pomáhat druhým i finančně, taková pomoc vás jistě vždy zahřeje u srdce ale není dobré se tím chlubit. Poté se z dobrého skutku může stát jen sobecký čin, který člověk dělá proto, aby získal pozornost a uznání svého okolí.