Příběh, který nám ukazuje jak důležité je navštěvovat rodiče v důchodovém věku

Někdy si říkáme že nemáme čas a neustále se na něčím ženeme – kariéra, materiální věci, luxusní dovolena a mnohé další. Když se ale zastavíme a zamyslíme, tak jsou tady mnohem důležitější věci, které bohužel bereme jako samozřejmost – naše rodina.

Říká se že rodinu si nevybíráš a možná je to pravda ale i přes všechno zlé bychom si měli rodiny vážit a obzvlášť vlastních rodičů, kteří nám dali život. Když jsme dospěli, tak máme spoustu povinnosti a bohužel zapomínáme naše rodiče navštívit a jen tak si s nimi popovídat. V dnešním článku si ukážeme příběh, který nám ukazuje, že bychom na to nikdy zapomenout neměli.

Mé mamince je dnes už přes 70 let, někdy mi to ale stále nedochází. Snažím se jí několikrát měsíčně navštívit ale v životě mám spoustu dalších povinnost – práce, peče o děti nebo domácí práce. Bohužel maminka bydlí celkem daleko, takže dostat se za ní bývá někdy opravdu těžké. Když už se k ní konečně dostanu, vždy se snažím jí vyslechnout a donesu jí nějakou maličkost, která jí udělá radost.

Vždycky v jejích očích vidím, že je moc ráda, když mě zase vidí a má si konečně s kým povídat. Někdy ale její vyprávění zastavím s tím, že už bohužel musím jet. V poslední době je na ní znát, že ji moc vadí, jak málo ji navštěvuji. Řekla jsem jí, že se snažím přijet vždy když mám alespoň trochu času. Minule jsme se kvůli tomu opravdu ošklivě pohádaly. V ten moment toho na měl bylo už vážně moc – problémy s manželem, pracovní povinnosti a ještě poslouchat jaká jsem mizerná dcera, která málo navštěvuje svojí matku.

Po hádce jsem práskla dveřmi a odešla. Cestou zpátky jsem si ale uvědomila jakou chybu jsem právě udělala. Při příští návštěvě jsem přivezla celou rodinu a bylo krásně vidět maminku opět šťastnou. Po chvilce si mě matka vzala stranou a řekla mi: Vím jak to máš teď doma těžké a nechci ti komplikovat život ale moc mě mrzí, když mě tak málo navštěvuješ. Ihned jsem jí dala za pravdu a omluvila se.

Po několika měsících jsem se tedy rozhodla maminku přestěhovat blíže k nám do menšího bytu. Nejdříve nechtěla ale pak jí došlo, že teď bude moc být více s vnuky a uvidíme se mnohem častěji. Někdy bohužel pro vlastní problémy zapomínáme na naše rodiče, kteří nám daly život ale vždy se dá najít způsob jak jim být na blízku.