Příběh ze života: Syn chce i nadále finančně pomáhat své matce, to se ale nelíbí manželce a tchýni! Co si myslíte vy?

Rodinné spory mohou být často vyvolány i tou největší maličkosti. Takový spor se pak může táhnout i celý život. Jedním z hlavních důvodu proč se lidé hádají bývají peníze – odlišný pohled na to kam a ke komu by měli svěřovat. Někdy tohle rozhodovaní nemusí být jednoduché.

Synové mají dost často velmi silnou vazbu na svojí matkou a když jsou dospěli rádi by jí pomohly a oplatili jí, to jak hezky se o ně starala, když byli malý. Tohle se ovšem někdy nemusí líbit manželce. Může se jí zdát že svojí matku upřednostňuje před ní. V dnešním článku si přesně takový příběh ukážeme.

Předtím než jsme se s manželkou vzaly, jsem žil poměrně dlouho se svojí matkou. Vypomáhal jsem ji s nájmem a přispíval do společného rozpočtu. Matka má bohužel velmi malý důchod. Takže je závislá na mé pomoci. Když jsem si před dvěma lety vzal manželku, tak jsem se nastěhovaly do nového společného bytu a matka zůstala žít sama. Peněz s manželkou nemáme nazbyt ale i tak vždy vyjdeme a vždy máme dostatek.

Než jsme se vzaly, tak jsme o penězích moc nemluvily ale teď se peníze pochopitelně stávají jedním z důležitých témat. Rád bych stále vypomáhal své matce s nájmem a klidně se obešel bez společných výletů či drahé dovolené – manželka s tím ale nesouhlasí. Říká mi, že ona je teď má rodina a měl bych přispívat hlavně do rodinného rozpočtu. Neustále se kvůli tomu hádáme.

Navíc se do všeho začala plést tchýně, která zastává stejný názor jako manželka. Obě říkají, že by se maminka měla přestěhovat do bytu nebo domova důchodců a dům by se měl prodat. Už si ale neuvědomují, že maminka v tom domě vyrostla a zdědila ho po svých rodičích a jednou ho zdědím já a doufám, že až našetřím peníze, tak i zrekonstruuji. Vše zašlo tak daleko, že tchýně chce dohodit mamince brigádu, aby měla více peněz.

Mamince je ale přes 70 let, pracovala celý život, nemyslím si že je to uctivé. Nejspíš vše vyřeším tím, že si najdu další práci, protože přestat podporovat vlastní maminku nehodlám. Teď už ale vím, že otázka financí by se měla řešit ještě před vstupem do manželství. Bohužel jsem si ale myslel, že finanční pomoc vlastní rodině je samozřejmostí.