Tipů pro spokojený a šťastný život od našich babiček!

Už jaké malé děti na prázdninách jsem vnímaly babičku jako věčně pozitivně naladěnou dámu, která má vždy dobrou náladu. Když se dnes už jako dospěli ohlédneme, musíme se sami sebe zeptat: Jaké bylo její tajemství pro věčně dobrou náladu? To si ukážeme v dnešním článku. 

Život byl sice dříve mnohem složitější ale lidé k sobě měli blíž. Dobří přátele v našem okolí velmi často znamenají i dobrou náladu. V dnešním článku Vám ukážeme několik rad od našich babiček na které bohužel dost často v dnešní uspěchané době zapomínáme. 

1. Vymažte z Vašeho života negativní lidi

Tahle rada se může zdát být velmi obtížná ale dost často bývá nezbytná. Ve Vašem životě by měly mít největší prostor lidé, kteří Vám buď přinášejí radost a nebo pomáhají se zlepšovat a vyvíjet se. Zjistěte co chcete ve svém životě dosáhnout. Uvědomte si, že někdo prostě nevidí věci stejně, tak jako vy. Na tyhle lidi si ponechte jen krásné vzpomínky a nechte je jít. 

2. Netrapte se tím co bylo

Nezáleží na tom v jak těžké situaci se nacházíte, nebo jak těžké období jste v minulosti zažili, i ta nehorší hodina má jen šedesát minut. Zkuste zjistit co je pro Vás v danou chvíli to nejlepší a udělejte to. Pokud nemůžete určitě věci změnit, tak je přijměte takové jaké jsou.

3. Vytvořte si jednoduchý život. 

Vždy se snažte zaměřovat jen na jednu věc, nemusíte se zabývat vším a rozhodně nemusíte dělat všechny věci správně. Nadechněte se a zkuste žít přítomným okamžikem. Radujte se z maličkosti, právě protože ty dělají život krásným. 

4. Nejste osobou, kterou jste byla před několika lety

V životě jste byla zraněna spoustou věcí. Spousta špatných zkušenosti Vám dopomohla k tomu čím jste dnes. Stalo se velké množství věcí, které trvale pozměnily váš pohled na svět. Naučila jste se spoustu nových věcí a stala jste se novou lepší verzí sebe sama. Mnoho lidí Vás za tyto změny odsoudily a dnes už s nimi jen těžko naleznete společnou řeč. Vyčítají Vám že jste se změnila. Pořád jste to Vy, jen jste dospěla a už víte co od života chcete. 

5. Všechno špatné je k něčemu dobré

Dost často bývá těžké tomu uvěřit ale když se zpětně ohlédnete dojde vám že i špatné věci vás v životě posunuly dál. Věci které vás v životě potkají, vám dopomohou stát se sebevědomější a silnější. Také pochopíte život a přijmete ho takový jaký je. Takže ať se dějte cokoliv, nebojte se pokračovat dál. 

6. Naučte se vidět svět pozitivně

Určitě vám už v živote došlo, že štěstí dost často nezávisí na vaší životní situaci, ale na tom jaký k takové situaci zaujmete postoj. Můžete si vybrat jestli se necháte situaci ovlivnit a nebo se zhluboka nadechnete a zkusíte myslet pozitivně.