„Už jsem stará a svým dětem jsem jen na obtíž..“ Příběh ze života, který nám ukazuje jak se někdy cítí naši rodiče

Když jsme byly malý, tak to byli právě naši rodiče, kteří nám vždy pomohly a postaraly se o nás. Odpovídaly na všechny naše otázky a měly s námi trpělivost. V tu chvíli nám nedocházelo, že to samé na sklonku jejich života budou očekávat i oni od nás. Postarat se o rodiče v důchodovém věku je velmi důležité. Někdy stačí jedna návštěva či jedno hezké slovo, aby našim rodičům došlo, že tu pro ně stále jsme.

Samozřejmě už žijeme vlastní životy a nemůžeme rodiče navštěvovat tak jak bychom chtěli ale čas se dá najít vždy. Stačí jenom chtít. Když jsme byly malý, tak byly rodiče ve stejné situaci. Museli řešit spoustu věcí a přesto si na nás dokázaly najít čas. V dnešním článku si ukážeme dopis matky své dceři, který nám ukazuje jak důležité je dávat našim rodičům najevo, že je máme rádi a kdykoliv si najdeme trochu času, tak je navštívit

Má drahá dcero, chápu, že už máš svůj vlastní život a já už jsem ti jen na obtíž. Čím dál tím víc ale cítím, že spíš než tvoje matka, jsem pro tebe jen další povinnost. Chápu, že jsi dospělá a už mě nepotřebuješ ale teď nastal čas, kdy já potřebuji tebe. Když jsi byla malá, snažila jsem si ti dopřát všechno, co jsem sama neměla ale dnes mi přijde, že už se na mě ani nepodíváš.

V dětství jsem se snažila, aby si na mě nikdy nepoznala, že se necítím zrovna nejlépe, nebo že nám nezbývá moc peněz do výplaty. Nikdy jsem nedala najevo, že jsem na dně a chtěla jsem, aby jsi prožila krásné dětství na které budeš ráda vzpomínat. To samé se snažím dělat i teď. Nechci ti být na obtíž a ani tě nechci zatěžovat svými problémy i když ti to tak někdy může připadat.

Tenhle pocit, kdy se cítím jako zátěž pro někoho, kdo je mi na světe nejcennější je něco co jsem si myslela, že sama nikdy nezažiji. Na konci života člověk pochopí, že jediné na čem doopravdy záleží je rodina. Chci, aby si věděla, že tě mám moc ráda a každý den na tebe myslím a doufám že jsi šťastná. Jediné co bych chtěla je, abys mě přišla občas navštívit.