Vymažte ze svého života toxické a negativní lidí – uvidíte, že se vám uleví!

Někdy nám do života vstoupí lidé, kteří se na první pohled zdají být úžasní a milí ale časem se ukáže, že z nás vlastně jen vysávají energii a kazí nám dobrou náladu. Někdy jim stačí jen pár minut a dokáží nám otrávit celý den. Vymazat takové lidi z našeho života bývá často velmi těžké. Víme, že nám čas strávený s nimi škodí ale uvnitř je nám jich vlastně líto.

Takový lidé s námi často dokáží velmi úspěšně manipulovat a stavět se do role oběti, které vlastně všichni ubližují. Někdy se jejich nálada velmi mění a dokáží být i těmi hodnými lidmi s dobrou náladou ale během pár minut si opět začínají stěžovat na celý svět. V dnešním článku si ukážeme důvody proč je lepší negativní lidi ze svého života odstranit.

Myslí jenom na sebe

Taková lidé velmi často myslí jen na sebe a přítomnost druhých vyhledávají jen když z ní mohou nějakým způsobem vytěžit. Vlastní prospěch je pro ně to nejdůležitější a ostatní lidi jsou pro ně jen prostředky k jeho dosažení. Vůbec se nestarají o to, že by mohli druhému člověku svým chováním ublížit.

Když od vás něco potřebují dokáží být mílí a naslibují vám téměř cokoliv, jakmile ale dostanou to co chtějí ihned se jejich nálada změní a jsou schopni se vám několik týdnů neozvat. Všechny konverzace musí být o nich a pokud tomu tak není, tak ihned ztrácí zájem a přestávají vás poslouchat.

Ovlivňují nás více než jsme ochotni si připustit

Setkaly jste se někdy s takovým člověkem? Je velmi pravděpodobně, že jeho chovaní na vás mělo vliv ale ani jste si toho nevšimli. Pro rozhovoru s nim se vaše jinak dobrá nálada změnila a vy jste vlastně ani nevěděly proč. Dost často máme potřebu takovému člověku pomoci a změnit jeho negativní pohled na svět. Celé naše snažení má ale naprosto opačný účinek.

Naše pomoc je vlastně k ničemu a cítíme se unaveni a ztrácíme dobrou náladu. Člověk s negativním pohledem na svět se musí chtít změnit sám. Nikdo ho k tomu nemůže přinutit. Vymazat takového člověka z našeho života je někdy vážně složité ale pro naše štěstí je to velmi důležité. Uvidíte, že když se s takovým člověkem přestanete stýkat, tak se vám uleví a budete se cítit mnohem šťastnější.