Vždy je lepší brát těžkou situaci s úsměvem a optimismem, než být naštvaný na celý svět!

Někdy se v životě můžeme dostat do vážně složité situace a nevíme jak z ní ven. Dost často začneme propadat temným myšlenkám a přestáváme vidět světlo na konci tunelu. Vždy ale máme na výběr ze dvou možnosti. Těžká situace nás buď zbrzdí a nebo posune dopředu a my se staneme silnějším člověkem.

V těžké situaci nás jen málokdy napadne, že jejím řešením by mohl být náš vlastní pozitivní přístup. Když se nad tím zamyslíme, tak nám možná dojde že negativní přístup a obviňovaní všech okolo vlastně vůbec nikam nevede.

Stačí se podívat okolo a uvidíme velké množství lidí, kteří si svou situaci zhoršují jedině vlastním negativním přístupem. Jejich situace může být složitá ale vždy je lepší k ní přistoupit s klidem a optimismem. Ze začátku se nám to může zdát těžké ale časem se z životního optimismu může stát zvyk a pak jde všechno mnohem snáz.

Když se uvnitř uklidníme a nad vším se racionálně zamyslíme, tak obvykle přijdeme s mnohem lepším řešením, než když jsme obětmi našich vlastních negativních emocí a myšlenek. Někdy je proto dobré se jen tak zastavit, zajít si na procházku a nad vším se rozumně zamyslet, než začneme unáhleně jednat.

Může se stát, že nás ke špatné náladě a negativnímu přístupu stáhnou ostatní lidé. Může to být někdo, kdo nás opravdu naštve, nebo nám záměrně ublíží. V takovém případě je lepší nepřilévat olej do ohně. Můžeme situaci buď opustit a pokud ji nemůžeme opustit, tak je lepší jí přijmout. Když se dostaneme do hádky s blízkou osobou, můžeme s klidem říct co nás štve.

Pokud máte touhu během hádky vždy vyhrát, tak je potřeba si uvědomit, že hádku vlastně nevyhraje vůbec nikdo. Oba lidé z ní odejdou s negativní emoci. Jeden naštvaný a ten druhý s pocitem, že mu bylo ublíženo. Není lepší krizové situace řešit s klidem? Co se zkusit někdy namísto hněvu a obviňovaní lidí v našem okolí usmát a brát život i sebe sama s nadhledem.