5 věci o kterých je lepší s přáteli nikdy nemluvit!

Někdy bychom rádi s přáteli sdílely opravdu všechno, stejně tak jako s ostatními členy rodiny. Bohužel u přátel ne vždy najdeme pochopení a porozumění, které hledáme. Když se cítíme dobře, tak přirozeně chceme aby to věděly všichni lidé kolem nás – rodina i přátele. U rodiny najdeme oporu ale někdy se může stát že nám naše štěstí přátele začnou závidět.

Právě ten od koho bychom to nejméně čekaly nás může zradit a proto je lepší si vybírat, které věcí řekneme rodině a které přátelům a známým. Každý bohužel nedokáže žít bez závisti. V dnešním článku si ukážeme pět věcí o kterých je lepší s našimi přáteli nikdy nemluvit.

  1. Životní uroveň

Když se nám daří po finanční stránce a nemusíme se stresovat kolik co stojí a zároveň dopřát rodině vysoký životní standart, tak je lepší o tom před přáteli nemluvit. Mohly by to brát jako vychloubání a začít závidět, někdy se pak závist může změnit i v nepřejícnost. Takové věci, jako je třeba plat nebo kolik za měsíc utratíme za jídlo je lepší sdílet jen s rodinou.

2. Plány

Pokud se chystáte se splnit si svůj sen, tak je lepší o tom neříkáte svým přátelům, dost často by se Vás mohly snažit odradit a taktně vám dát najevo, že na to prostě nemáte i když to vůbec nemusí být pravda. Naše dlouhodobé cíle a sny, které si chceme splnit by měly zůstat jen v kruhu těch nejbližších. Když jim o našich plánech řekneme, klidně se může stát že nás od nich ihned odradí ještě předtím, než začneme. 

3. Problémy v rodině a manželství

Někdy je opravdu lepší nechat si pro sebe věci, které Váš štvou na vašem manželovi a nebo je říct někomu v rodině. Dost často se totiž stává že, pokud sdílíme nějaký malicherný problém s kamarádkami, tak se ho snaží zveličovat. To samé by mělo platit i pro manžela. Problémy, které jsou uvnitř rodiny by se měli řešit v rodině. Když své problémy vyřešíte uvnitř rodiny s klidnou hlavou, tak uděláte mnohem lépe.

4. Duchovní a náboženské tradice

Každý má a nebo nemá nějakou vlastní víru a to je naprosto v pořádku, tak by to také mělo zůstat. Pokud nechcete tak se svou víru nemusíte nikomu svěřovat. Váš duchovní svět je vaším soukromím a nikdo nemá právo vyzvídat v co věříte, pokud mu to nechcete sami říct. Nemusíme se ani snažit své přátele přesvědčovat o tom čemu věříme a to obzvlášť, když věří v něco jiného, to pak vede jen ke zbytečným hádkám.

5. Pomluvy

Nenechme se vtáhnout do světa pomluv – je to zbytečné. Pomluvy jsou zbytečné, pokud nemáte někoho rádi je lepší ho vůbec neřešit a nevěnovat mu pozornost. Může se stát, že poté začnou přátele pomlouvat Vás. Pomluvy velmi častou vedou ke zbytečným hádkám a nedorozuměním, které vedou k ukončení dlouholetých přátelství. Vyslechněte si názory ostatních ale nikdy je nepomlouvejte.