Nechci synovi neustále pomáhat s péči o vnoučata. Nedokáže pochopit, že mám také vlastní život!

Když se děti rozhodnou založit rodinu příliš brzy, tak se dost často babičky stávají nenahraditelnou pomocí při výchově vnoučat. To samé se může stát, když jsou rodiče často v práci a nemají na děti čas. Ať už je důvod jakýkoliv, tak ne vždy, může babička pomoci s hlídáním, není to tím že by nechtěla, to jen ostatní zapomínají na jeden důležitý fakt.

Má stále svůj vlastní život a obzvlášť tehdy, pokud je ještě v produktivním věku a musí chodit do práce. Tohle mladým dost často nedochází a myslí si, že jim babička může vždy pomoci. Určitě často ráda pomůže, nemůže ale pomoci vždycky, když si mladí vzpomenou. V dnešním článku si ukážeme příběh, který přesně takovou životní situaci ukazuje.

Je mi 57 let, mám dvě děti, syna a dceru, které už jsou dospělé, starší syn se ihned po škole oženil a založil rodinu. Podle mého názoru, to ale bylo příliš brzy. Snažila sem se mu to vysvětlit, on mě však neposlouchal. Nyní došlo na moje slova a on nemá na rodinu tolik času, kolik by chtěl a je stále v práci. Ráda mu vždy tedy v týdnu pomohu s hlídáním, kdykoliv mohu. Bohužel když nastane chvíle, kdy má volný víkend, tak by si rád odpočinul a po mě chce abych hlídala vnuka i o víkendu. S tím ovšem nesouhlasím a tady nastávají naše spory. Chápu, že když je ještě mladý, chtěl by si víkend užít ale stejně tak bych si je ráda užila i já. Stejně jako oni, bych ráda zašla na procházku s manželem nebo na výlet. Také se chci přihlásit na hodiny cvičení, protože se ve svém věku musím udržovat v dobré kondici.

Když jsem ale jela navštívit minulý týden syna, tak mi řekl toto: „Mami, Petra je těhotná, čekáme další dítě, doufám že si ráda, teď se určitě nudit nebudeš.“ V tu chvíli mi už ale došla trpělivost a řekla jsem mu: Jak tě napadlo že se nudím? Stále miluji život a chci si užívat každý den. Stále chodím do práce a jsem aktivní. S tvým tátou jsme se o tebe celý život staraly a teď bychom rádi trávily volný čas společně. Užívaly si dovolené a výlety a další společné aktivity. Vždy ti rádu pomůžu ale chci mít také nějaký čas pro sebe.

Vaše děti by měly pochopit, že jste se o ně starala celý života a umožnit Vám si teď odpočinout. Musí pochopit, že chcete být stále v životě aktivní a rozhodně se nenudíte a žijete stále naplněný život. Měli by se naučit, že ne pokaždé jim můžete pomoci s hlídáním. Není to tím, že by jste vnoučata neměla ráda, jen si chcete užít také trochu klidu.