Někdy je lepší člověku nedat druhou šanci a ze vztahu odejít

Ve vztahu někdy nastane situace, kdy Vám partner ublíží a vy máte dvě možnosti – odpustit mu a jít dál, nebo ze vztahu odejít. Bohužel je pravdou že dávat člověku druhou šanci není tak dobrý nápad. Druhou šanci dost často dáváme najevo partnerovi, že je jeho chovaní vlastně v pořádku a nic tak strašného se nestalo. Důvodem k dávaní druhých šancí bývá to, že jsme na partnera zvyklí a ještě si nejsem jistě zda bez něj dokážeme žít.

Zůstávat ve vztahu jen ze zvyku bez lásky ale není nic příjemného. Život nám ukazuje, že někdy už vážně není důvod vracet se k někomu i přesto že k němu stále něco cítíme. Neměli bychom zapomínat na to, že ten člověk nám ublížil a odpouštěním mu dáváme najevo, že je to v pořádku.

Určitě se nebavíme o maličkostech, které se dají snadno přejít ale důležitých věcech, které ovlivňují společné soužití obou partnerů. Pokud muž slibuje, že přestane pít a chodit pozdě večer domů či flirtovat s ostatními ženami a stále se k ničemu nemá, tak je lepší se rozejít. V takovém případě už není na co čekat a dělat si plané naděje že se partner změní.

Ve vztahu musí být oba partneři pokorní a chovat k sobě úctu, existují spoustu věci, které se odpustit dají a to obzvlášť pokud chcete žít ve šťastném vztahu ale pak je tu spoustu věcí, které se přejít prostě nedají. Když se z lásky stane utrpení, tak už společný vztah nemá smysl.

Zkuste se zamyslet, kdy jste byla opravdu šťastná a rozhodněte zda vám společný vztah dává to, co doopravdy chcete a nebo se z láskyplného vztahu stal jen zvyk. Obzvláště po mnohaletém trápení a snaze změnit svého partnera k lepšímu je čas ze vztahu odejít.Když se rozhodneme opět dát partnerovi druhou šanci, tak se můžeme dostat do začarovaného kruhu, ze kterého už není cesty zpět.

Odejít je ze vztahu se může zdát lehké v praxi je to ale velmi těžké a to obzvlášť pokud jste ve vztahu už několik let a jste na sebe zvyklí. Zvyknout si na života bez partnera je prvních pár měsíců opravdu složité ale je potřeba si uvědomit, proč jste ze vztahu odešla. Uvidíte, že každým dnem bude Vaše sebedůvěra stoupat a vy nakonec budete opět šťastná.