Příběh o synovi, který dal svojí maminku do domova důchodců, který nám ukazuje jak důležité je věnovat čas svým rodičům!

Bohužel se někdy může stát, že se ztratíme uvnitř dnešního hektické a uspěchaného světa a zapomeneme na to co je doopravdy důležité – rodina. Naše rodina je tady s námi v dobrém i zlém a když přátele odejdou a nechají nás na pospas naším problémům, tak je to právě rodina kdo nás podrží.

V dnešní době se dost často stává, že rodina se dostává do pozadí a nahrazuje jí touha po kariérním růstu. Na budovaní kariéry určitě není nic špatného ale nikdy by to nemělo být na úkor vlastní rodiny. Možná nám to nemusí dojít hned ale časem na to určitě přijde každý. V dnešním článku si společně ukážeme příběh o synovi, který neměl čas na to, aby se postaral o svojí starou matku.

Poté co zemřel tatínek, museli jsme se rozhodnout jak se postarat o mojí maminku. Rozhodly jsme se tedy, že jí zařídíme místo v domě pro seniory, kde se o ní dobře postarají. Maminka vypadala spokojeně a my jsme ji pravidelně několikrát za měsíc s rodinou navštěvovaly. Jednoho dne mi ale zazvonil telefon a na druhém konci se ozvaly slova, která jsem bohužel už nějakou dobu očekávala: „Dobrý den, měl byste co nejdříve navštívit vaší matku, není na tom nejlépe.“

Když jsem přijel do domu pro seniory, tak jsem ihned poznal, že stav maminky se od poslední návštěvy opravdu zhoršil. Zeptala jsem jí: „Mohu ti nějak pomoci?“ K mému překvapení mi matka řekla seznam věcí, které by se jí hodily. Zeptal jsem jí: „Mami, proč si něco neřekla dříve, víš že bych ti ráda pomohla a koupila ti vše co potřebuješ.“ Na to se mi dostalo rychlé a jasné odpovědi.

„Přežila jsem válku a vždy jsem si vystačila s málem a nechtěla jsem být nikomu na obtíž. Jen by mě nikdy nenapadlo, že dožiji sama v domově důchodců.“ Došlo mi, co mi tím chce maminka říct. Proto jsem se rozhodl jí vzít k nám domů a nechat ji strávit konec svého života se svými nejbližšími. Když se maminka nastěhovala k nám, tak se její zdravotní stav velmi zlepšil. Někdy zapomínáme na to co je v životě doopravdy důležité a proto nám to sám život musí občas připomenout.