Tohle je důvod proč Štír patří k těm nejdůležitějším znamením zvěrokruhu!

Štír bývá někdy neprávem řazen mezi měně oblíbená znamení zvěrokruhu. O štírech se říká, že dokáží být pomstychtiví a často žárlí. Někdy tomu tak opravdu být může ale ne vždy. Štír je znamením, které prožívá své emoce velmi intenzivně a díky tomu je také velmi empatický vůči ostatním lidem.

Právě empatie a porozumění druhým lidem je jeho tajnou silou. Štíři musí během svého života překonat mnoho obtíží a starostí ale vždy najdou způsob jak zlé období překonat. Vlastní emoce prožívají opravdu velmi intenzivně a proto někdy řeknou věci, kterých později litují.

Během svého života často úplně změní svojí povahu a rozhodnou se začít znovu. Vědí, že pokud chtějí být šťastní, tak se musí naučit přizpůsobit se době. Štír je velmi cílevědomý a ví co od života chce. Velký důraz klade na svojí rodinu. Je schopen pro ni udělat opravdu cokoliv.

Velmi ho mrzí pokud se rodina hádá i když to nedává nikdy najevo a chová se tak, jako by mu to bylo jedno. Často trpí samotou ale vždy se dokáží postavit znovu na nohy a pokračovat v životě dál. Oproti ostatním znamením zvěrokruhu dokáže složité období a situace mnohem lépe zvládat.

Štír je skvělý v odhadnutí druhých lidí. Chápe i temnou stránku každého člověka a ví, že lidé nejsou jen dobří, proto si dává pozor na to koho si pustí k tělu. Štír pochopil, že bolest patří k životu a naučil se s ní žít. Pomluvy druhých lidí ho nechávají naprosto chladným.

Pro druhé je často považován za tajemného a někdy nevědí co si o něm mají myslet. Má problém se někomu otevřít a ukázat jim své pravé já. Když vám uvěří, tak se štír může stát skvělým přítelem, který vám vždy dokáže pomoci, protože rozumí lidské duše a lidským emocím. Někdy možná více žárlí ale svým způsobem vám dává najevo, jak moc vás miluje.