4 typy falešných přátel, kterým je lepší se v živote vyhnout! Souhlasí to?

Každý by chtěl mít spoustu přátel, kterým může důvěřovat. Někdy se bohužel do našeho života dostanou lidé, kteří si na přátelé jen hrají a za zády nás pomlouvají. Poznat takového „přítele“ může být někdy velmi těžké, protože se dokáže opravdu velmi dobře přetvařovat.

V dnešním článku si představíme 4 typy falešných přátel, kterým je lepší se v životě vyhnout. Uvidíte, že když takové lidi vymažete ze svého života, tak se vám uleví a bude se cítit mnohem šťastnější.

 1. Pesimista
  Jedná se o člověka, který všechno vidí negativně. Každý váš nápad ihned zkritizuje a nikdy vás za nic nepochválí. Neustále si na všechno stěžuje a vysává z lidi energii. Na všem hledá chyby. Na kritice jako takové určitě není nic špatného ale musí být konstruktivní.
 2. Namyšlený
  Takového člověka jistě poznal každý. Vždy musí mluvit o sobě a o tom jak je skvělý. Váš názor ho vlastně nezajímá. Jediný důvod proč se s vámi baví je ten, aby jste mohli poslouchat jeho vychloubaní.
 3. Pochybovač
  Kdykoliv se budete snažit zlepšit váš život, tak vás takový člověk začne kritizovat a říkat vám, že vlastně není důvod něco měnit. Bude se vás snažit přesvědčit o tom, že je lepší se raději vůbec nesnažit, alespoň potom nebude zklamaní. Pochybovač vás nikdy nedokáže podpořit.
 4. Pochlebovač
  Bude se snažit získat si vaši přízeň. Po čase vám ale dojde, že jeho komplimenty jsou falešné a všechno dělá jen pro svůj vlastní osobní prospěch. Zjistíte totiž, že od vás něco potřebuje a když mu to dáte, tak se z něj stane úplně jiný člověk.