4 důvody proč je lepší se nemstít lidem, kteří vám ublížili – karma je stejně dostihne!

Když nám v životě někdo ublíží, tak se velmi často necháme unést našimi pocity a děláme věci, kterých později litujeme. Po nějakém čase nám dojde, že jsme udělali chybu. Čas nám totiž ukáže, že lidé kteří nám ublížili dojdou své vlastní odplaty. Pomsta nic neřeší a navíc se snižujeme na úroveň těch, kteří nám ublížili.

V dnešním článku si společně ukážeme 4 důvody proč je lepší se pomsty vzdát a nechat karmu ať udělá svojí práci. Lidi, které se chovají k ostatním zle a záměrně jím ubližují stejně dostihne karma.

1. Karma
Tím, že bychom se snížili na úroveň lidi, kteří nám provedly něco zlého a chtěli se jim pomstít, by nás také dostihla karma. Navíc by nám poté došlo, že naše jednání bylo unáhlené a vlastně úplně zbytečné. Jediný komu jsme nakonec uškodili jsme byli my sami. Naše pomsta situaci spíše zhoršila a pocit zadostiučinění trval jen chvíli.

2. Nikdy se nemůžete pomstít všem lidem, kteří vám ublížili
Za život nám ublíží mnoho lidi a kdybychom se chtěli každému z nich mstít, tak bychom neprožili šťastný život. Čím stárneme, tak tím více nám dochází, že člověk který ubližuje ostatním škodí nejvíce hlavně sám sobě, proto je zbytečné cokoliv dělat.

3. Nakonec zjistíte, že pomsta je vlastně k ničemu
V mnoha filmech či knihách můžeme najít motiv hrdiny, který celý život stráví hledáním pomsty a když na konci své pomsty dosáhne tak mu dojde, že to celé bylo vlastně k ničemu a on se cítí stejně mizerně jako na začátku. Hledáním pomsty nikdy nemůžete dosáhnout opravdového štěstí.

4. Nejlepší pomsta je úspěch
Často opravdu platí, že tou nejlepší pomstou je náš úspěch, proto je dobré se místo pomsty soustředit na sebe a budovaní lepšího života. Je mnohem lepší soustředit se na budoucnost, než uvíznout v minulosti a zbytečně ztrácet čas pomstou.