4 věci za které by se člověk neměl nikdy omlouvat – nezaleží na tom co si budou myslet ostatní!

Na omluvě jistě není nic špatného ale často se lidé omlouvají za věci, za které by se omlouvat nemuseli. Proč to dělají? Většinou proto, aby se zavděčili ostatním. V mnoha případech nám totiž až moc záleží na tom, co si o nás ostatní lidé myslí.

Obětovat se pro druhé je jistě šlechetné ale měli bychom si uvědomit, že většinou lidé upřednostní vlastní zájmy před těmi našimi. Očekávaní často vedou ke zklamání. V dnešním článku si představíme 4 věci za které by se člověk neměl nikdy omlouvat.

1. Nikdy se neomlouvejte za to, že stavíte své vlastní štěstí na první místo. Pokud se necítíte dobře vy, tak dost často nemůžete ani pomáhat ostatním. Člověk by měl vždy upřednostňovat své vlastní priority. Když se jen snažíme zavděčit všem, tak je v mnoha případech výsledek takový, že spokojený není vlastně nikdo.

2. Nikdy se neomlouvejte za to, jaký život žijete. Mnohokrát jste jistě zažili, že vám někdo zkritizoval nové oblečení z kterého jste měla takovou radost. Co je ale komu do toho, jaké oblečení nosíte? Stejně tak nemá nikdo právo kritizovat vaše chovaní nebo s kým se stýkáte a s kým ne.

3. Nikdy se neomlouvejte za to, jaké povolaní jste si zvolili. Je jedno jaký plat vyděláváte ale hlavní je pokud vás vaše práce baví a naplňuje. Ostatní vám nemají právo zasahovat do vašeho výběru povolaní a už vůbec ne ho později kritizovat.

4. Nikdy se neomlouvejte za své vlastní názory. Každý má právo vyjádřit svůj vlastní názor a nikdy by mu neměl diktovat co smí říkat a co ne. Nezaleží na tom co si budou myslet ostatní. Podstatné je, abychom vždy hájili svou vlastní pravdu.