6 pravidel pro šťastný a spokojený vztah

Štastný vztah má určitá pravidla, která by měly partneři dodržovat aby jejich vztah měl dlouhého trvání. Dodržovaní takových pravidel může být někdy opravdu složité. Proto je dobré na ně myslet už když si partnera vybíráte a vědět zda s ním chcete mít dlouhodobý vztah. Při výběru partnera byste tedy opravdu obezřetní.

Ve vztahu totiž nestačí jen toho druhého milovat ale oba partneři se musí i vzájemně chápat a respektovat a někdy i najít společný kompromis. Nestačí milovat, je také důležité respektovat, ocenit a považovat to za důležité. V dnešním článku si ukážeme 6 tipů jak si do budoucna zajistit spokojený vztah.

  1. Partner by Vám měl věnovat pozornost.

Když Vám partner věnují svojí pozornost a opravdu se zajímá jaká doopravdy jste, tak může vztah fungovat opravdu hodně dlouho. Znamená to nejen to, že se mu líbíte ale i to, že se zajímá o to jaká jste uvnitř. Opravdový šťastný vztah je tvořen maličkostmi. Stačí se podívat na manžele, kteří jsou spolu už více jak 30 let, jak pozorně a ohleduplně se vůči sobě chovají.

2. Partner by se Vám měl se vším svěřit

Zranitelnost a otevřenost je základem vztahu. Pokud partner není ochoten být zranitelný, tak dost často není ani upřimný. Váš partner by měl být ochoten se Vám svěřit se všemi tajemstvími, které ve svém živote má. Oba partneři by si měli věřit opravdu ve všem a nebát se svěřovat i s těmi bolestivými zážitky. 

3. Partner by měl rozvíjet společný vztah

Najděte si někoho, kdo do společného vztahu vkládá stejné úsilí. Partner by nikdy neměl být pasivní a měl by do vztahu vkládat stejně velké množství lásky jako vy a to může být někdy velmi obtížné ale stejně tak obtížné je, pokud nejsou oba partneři nalazení na stejné vlně. 

4. Partner by se o Vás měl starat

V životě je určitě dobré být člověkem, která není závislý na pomoci od ostatních lidí ale zároveň je dobré mít někoho o kom víte, že se na něj může vždycky s jistotou spolehnout a nikdy Vás nenechá na holičkách. Touhle osobou by měl být právě Vás partner. Měl by za Vámi stát až už v dobrém nebo ve zlém.

5. Partner by Vás měl přijímat takovou jaká jste

Pokud Vás doopravdy miluje, tak by to mělo být i s Vašimi chybami. Neměl by se snažit měnit Vás v někoho kdo doopravdy nejste. Tohle bývá dost často problémem spousty vztahů. Vztah ve kterém nemůžete být sama sebou není založen na opravdovosti a stejné vždy skončí rozchodem, proto si vyberte někoho, kdo Vás miluje takovou jaká jste.

6. Měl by Vás doopravdy milovat

Určitě je hezké mít pěkný dům, auto, chalupu ale pokud ve vztahu není láska, tak žadná z těchto věcí nemá smysl, proto je důležité aby se oba partneři doopravdy milovaly a nebyli spolu jen pro osobní benefity. Vztah musí být založen v první řade na lásce. Jedině pravá láska je zaručenou ingrediencí dlouhého vztahu.