6 věcí, které nikdy neříkejte svojí mamince, pokud ji nechcete ublížit – slova, která mohou ranit!

Každý z nás miluje svojí maminku ale někdy možná z nevědomosti říkáme věci, kterých později můžeme litovat. Nezaleží na tom, že už jsme dospělí, protože k mamince musíme mít respekt a úctu celý život. Vždy byla po našem boku, aby nám pomohla a nic za to nechtěla.

Vždy ji stačilo pár hezkých slov vděku za její ochotu a proto bychom měli dobře přemýšlet nad tím, co říkáme. Můžeme jí poděkovat za takovou maličkost jako je dobrý oběd. Dnes si ukážeme 6 věcí, které je lepší mamince nikdy neříkat.

 1. Nerozumíš mi
  Maminky se vždy snaží pomoci a pochopit naší současnou situaci. Někdy však vidí věci jinak a to je v pořádku. Neměli bychom jim to vyčítat. Vyslechněme si jejich radu i když se nám zrovna nemusí líbit.
 2. Neměla jsem čas
  Udělat si čas na svou vlastní maminku je v životě velmi důležité. Když jsme byli malí, tak se o nás starala a vždy si udělal čas. Proto je důležité si v dospělosti udělat čas na ní.
 3. Tohle jídlo mi nechutná
  Maminka se celé dopoledne dělala s nedělním obědem a těšila se na naší návštěvu, zatímco vy jste jí ho zkritizovali, to pro ní určitě není příjemné.
 4. Táty jsi si nikdy nevážila
  Pokud se naši rodiče rozvedli, když jsme byli mladí, tak určitě měli dobrý důvod a proto, že jsme byli ještě děti, tak neznáme pravý důvod jejich rozchodu. Není důvod někomu něco vyčítat.
 5. O tomhle nic nevíš
  Sama možná neměla v mladí tolik možností jako máme dnes my, tak proč jí to zbytečně vyčítat.
 6. Dnes je jiná doba
  Možná že byla jiná doba ale životní zkušenosti z ní jsou platné i dnes. Před maminkami a jejich životní moudrosti, bychom měli vždy zachovat pokoru.