7 zákonu karmy, které vám pomohou změnit život

Každý z nás hledá v životě štěstí. Někdy se nám daří a někdy zase ne. Čím jsme starší, tím více nám ale dochází, že nezaleží na tom co se nám v životě děje ale jak na to reagujeme. Navíc přicházíme na to, že naše reakce se můžeme naučit pomalu změnit.

Poté nám dojde, že každá naše akce vyvolá přirozenou reakci. Dojde nám, že existuje něco čemu se říká – karma. V dnešním článku si ukážeme 7 zákonu karmy, které vám mohou pomoci k lepšímu životu. Možná se inspirujete alespoň jedním z nich.

 1. Přítomnost
  Neohlížejme se zbytečně do minulosti a nehledejme útěchu v budoucnosti. Naučme se přijmout a užívat si přítomný okamžik takový jaký je. Štěstí najdeme jen v přítomnosti.
 2. Změna
  Vše v životě se neustále mění. Naučme se to přijmout a využít to ve vlastní prospěch. V životě je jistá jen jedna věc – změna.
 3. Odpovědnost
  Přijměte odpovědnost za svůj život. Jen vy ho totiž můžete změnit. Svět je jen zrcadlo vašeho vlastního chovaní, proto přijměte odpovědnost za své chovaní.

 4. První krok
  Vždy je nejtěžší začít a udělat první krok do neznáma. Udělejte proto první krok i když bude sebemenší. Důležité je, že postupujete dopředu.
 5. Pozornost
  Naučte se soustředit na své cíle a vždy směřujte svoji pozornost v daný okamžik jen k jednomu z nich. Věnujte pozornost nejen práci ale i rodině.
 6. Vděčnost
  Naučte se být vděční i za maličkosti a neberte je v životě jako samozřejmost. Uvidíte, že budete mnohem šťastnější.
 7. Karma
  Pamatujete si tedy, že vaše akce vyvolá reakci. Svět vám dá přesně to, co jste do něj vložili.