Tohle jsou 3 důvody proč ze svého života vymazat lidi, kteří si na vás neudělají čas – uleví se vám!

Každý z nás má v životě přátele, kteří se sami od sebe nikdy neozvou. Jen málokdy se zamyslíme nad tím, že se sami ozvou jen, když něco potřebují. Přátelství by měl být oboustranný vztah. Takový vztah ztrácí smysl, když druhý člověk přestane jevit zájem. Už vám sám od sebe nezavolá, nebo vás nepozve na svojí oslavu narozenin a poté řekne, že zapomněl.

U takového přátelství je jen otázka času, než pomalu vyšumí. Udržovat jednostranné přátelství je velmi vysilující a někdy je lepší ho raději ukončit. Uvidíte, že se vám uleví. V dnešním článku si ukážeme 3 důvody proč je dobré vymazat ze svého života lidi, kteří si na vás nedokážou udělat čas.

  1. Lidé se k vám bohužel nebudou chovat tak laskavě jako vy k nim
    Bohužel se najdou lidé, kteří se budou snažit vaši dobroty využít. Jsou to přesně ti lidé, kteří se vám ozvou jen tehdy, když je to pro ně výhodné. Zkuste se jim schválně několik týdnů neozvat a uvidíte, jestli se ozvou sami od sebe, aby se zeptali jak se vám zrovna daří. Možná budete nemile překvapeni výsledkem a rozhodnete se některá přátelství přehodnotit.
  2. Naučte se říkat ne
    V životě je dobré naučit se říkat ne a přestat se snažit udržovat vztahy, které už jsou dávno ztracené. Snažit se všechny uspokojit dokáže být někdy velmi frustrující. Naučte se ve vztazích stanovit hranice. Uvidíte, že z vašeho života zmizí spoustu lidi, kteří si na vaše přátele jen hráli. Naučte se tedy říkat ne a nenechte lidi, aby zneužívali vaší laskavé povahy. Někdy je lepší mít pár skutečných přátele než spoustu falešných.
  3. Přátelství musí být vždy oboustranné
    V přátelství se musí snažit oba. Pokud jen dáváme a nedostáváme nic nazpět, tak to není opravdové přátelství. Takový „přítel“ nás spíše využívá ke svému vlastnímu prospěchu. Přítel, který si na vás nedokáže udělat čas, není opravdovým přítelem. Člověk, který vás má doopravdy rád s vámi zůstane i tehdy pokud se vám zrovna nedaří.