Mstít se ostatním je zbytečné – Karma se o to postará za vás!

Už když jsme byli malí nám rodiče říkali, že škodit ostatním se prostě nevyplácí a měli pravdu! Všechny naše činy, které vykonáme vůči ostatním lidem se nám náležitě vrátí. Určitě jste se v životě někdy s tímto konceptem setkali, říká se mu – karma. Konej dobro a dobro se ti vrátí. Konej zlo a budou se ti dít špatné věci.

Zákon karmy se týká všech vašich akcí v tomto světě. Vzniká tak síť provázanosti mezi tím jak se chováte a tím co zažíváte. Když si zákony karmy uvědomíme, tak nám dojde, že mstít se ostatním lidem nemá vůbec žádný smysl.

Když ve světe budeme nezištně konat dobré skutky, tak můžeme očekávat, že se nám naše dobré skutky vrátí zpátky. Někdy se nám může stát, že se z ničeho nic objeví pomoc od člověka od kterého by jsme to ani ve snu nečekali. Když pochopíme zákon karmy, tak se náš život může od základu změnit.

Může se však jednat i o maličkosti, jako když někomu podržíte dveře nebo mu pomůžete s nákupem. Najednou se nám začnou dít dobré věci ze všech stran a začínáme začínáme zažívat čím dál tím více pozitivních události a jediné co jsme udělali byla změna našeho chovaní vůči světu a lidem.

Naopak když se začneme chovat vůči ostatním hrubě a nepřátelsky a nebo se dokonce chceme mstít, protože cítíme křivdu, tak i takové skutky se nám vrátí do našeho života zpět. Zažíváme malé či větší problémy. Nenávist plodí jen další nenávist a proto je zbytečná, mnohem lepší je lidem, kteří nám ublížili odpustit.