Překvapivé důvody proč Vás najednou přestane mít blízký přítel rád!

V životě se nám někdy může stát, že se z našeho přítele stane cizí člověk. Někdy důvod známe a jindy to vlastně celé nechápeme a snažíme se marně přijít na to, kde se vlastně stala chyba. Který okamžik druhého člověka tak naštval, že se rozhodl vyškrtnout nás ze svého života.

Možná v tom byla závist, nebo jiná křivda z minulosti, která nám na první pohled nebyl jasná. V životě je ale dobré pochopit že někteří lidé do našeho života přijdou a jiní zase odejdou, když už si vzájemně nemáme co nabídnout. V dnešním článku si představíme důvody, proč nás lidé najednou přestanou mít rádi.

Jedním z důvodů může být, že jste se snažili někomu pomoci i když o vaší pomoc nestál. Nyní se tak cítí být vaším dlužníkem a vlastně ani neví jak vám má vaší laskavost oplatit. Proto se vám raději začne vyhýbat. Dalším důvodem může být, že v určitém životním období jste byli v situaci, kdy jste mohly danému člověku pomoci. Nyní už však nemůžete, protože už máte vlastní starosti a problémy, které musíte řešit a on si to vzal osobně. Například si může myslet, že už pro vás není důležitý.

Jak už jsme si řekli tak někdy i pomoc, může mít opačný účinek. Může se tak stát i v případě, že jste pomohly člověku v těžké situaci a on si vás pak podvědomě spojil s tímhle nelehkým obdobím. Pokaždé když se vidíte mu podvědomě připomínáte jeho životní selhání. Začínáte se tak vídat, čím dál tím měně, až se přestane vídat úplně.

Pokud se vám v životě daří a chcete někomu pomoci, může se také stát, že vaší pomoc začne brát jako samozřejmost a využívat jí. Už vás nevidí jako svého přítele ale jako prostředek pro dosažení vlastních cílů. Časem z takového člověka můžete vycítit závist a obzvláště tehdy, když mu odepřete, to na co si myslí, že má právo.

Mít v životě skutečné přítele je opravdu důležité a proto, pokud je máte, tak si jich važte. Falešných přátelství, které trvají jen chvíli je opravdu spoustu ale opravdových přátelství na celých život je vážně málo. Pokud máte v životě někoho komu můžete opravdu věřit, tak máte další důvod proč být šťastný.