Tohle je důvod proč, když se snažíte člověku pomoci, tak se to nakonec obrátí proti vám!

Určitě už jste slyšeli přísloví: Dobrý skutek bude po zásluze potrestán“. Bohužel to dost často bývá pravda. Snažíte se někomu pomoct a on se nakonec obrátí proti vám a začne vás brát jako svého nepřítele. Z ničeho nic se chovaní vůči vám změní a vy nevíte proč, když jste se mu v minulosti vždy snažili pomoci a stály na jeho straně.

Najednou vám dojde, že tomuhle člověku nejde o vaše dobro a snaží se vás jenom využít ve svůj prospěch. Proč tomu tak je? Proč se k vám blízký člověk obrátí zády poté, co mu ochotně pomůžete s jeho problémem? To si ukážeme v dnešním článku.

Prvním z důvodů může být, že vám dotyčná osoba závidí váš úspěch a chtěla by být ve stejné pozici jako vy. Takový člověk bude tvrdit, že to co máte by nikdy nechtěl a je spokojený s tím co má. Můžete se mu snažit pomoct jak chcete, i přesto se vždy obrátí proti vám a začne vám házet klacky pod nohy.

Dalším z důvodu může být, že věc o které jste si mysleli, že druhému člověku pomůže, mu spíše uškodila. Blízký člověk si to poté může vyložit tak, že jste mu chtěli záměrně ublížit, i když tomu tak samozřejmě není. Díky takovému omylu pak v druhém člověku začíná růst apatie vůči vaší osobě.

Možné je také to, že jste dotyčné osobě pomohly, když na tom byla opravdu špatně a podvědomě si vás spojila se špatným životním obdobím a po každé, když vás potká, tak si vzpomene na to jak špatně se cítila. Pak je pochopitelně že se vám začne vyhýbat a chovat se podrážděně i když se vám zdá, že ve skutečnosti k tomu nemá žádný důvod.

Možná se teď říkáte, že je tedy lepší vůbec nikomu nepomáhat. To ale není úplná pravda. Lidé by si vzájemně pomáhat, jen bychom neměly od druhé osoby nic očekávat, tak se můžeme vyhnout zklamání. Nevadí, že nám druhý člověk nepoděkuje a neprojeví vděčnost, my uvnitř víme, že jsme udělali dobrou věc.